مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش در سال‌های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده و اغلب علاقمندان به مهاجرت به این کشور با سوال‌های زیادی مواجه هستند. سوالاتی مثل اینکه چه روش‌هایی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد؟ چطور میشه اقامت دائم و تابعیت اتریش را کسب کرد؟ هزینه‌های زندگی در اتریش چقدر است؟ برای مهاجرت به اتریش چه باید کرد؟

مشاوران ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

0 (0)
بهروز (اتریش )
مهاجرت به اتریش مهاجرت به اتریش
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم) , کاری (توسط خودم)
تخصص:
انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت , مصاحبه کاری , ویزا
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد

قوانین جدید مهاجرت به اتریش

در متن پیش رو تمام مراحل را با هم بررسی خواهیم کرد . و به همه سوالها بطور کلی و جزئی میپردازیم تا شما بهترین راه را، مناسب با شرایط خود انتخاب کنید.
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش برای تحصیل یکی از شدنی‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور هست. برای تحصیل در اتریش نیاز به ویزای تحصیلی داری. به این نکته هم توجه کن که تحصیل در اتریش به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم نمیشه. اما شما بعد از پایان موفقیت آمیز تحصیل در این کشور، میتونی به مدت یکسال اجازه اقامت برای جستجوی کار یا شروع کار دریافت کنی. در دانشگاه‌های دولتی اتریش تحصیل رایگان است. هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی تنها ترمی 727 یورو است. سایر دانشگاه‌های اتریش مانند دانشگاه‌های بین‌المللی، علمی کاربردی، تربیت معلم و خصوصی برای پذیرش دانشجو شهریه دریافت می‌کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اصلی مهاجرت به اتریش، ثبت شرکت و سرمایه گذاری مالی در کشور اتریشه که البته پیچیدگی های خاص خودشو مثل روند اداری و قوانین مخصوص داره. ثبات سیاسی و پایداری اقتصادی و فاکتور مهم در کشور اتریشه که سرمایه گذاری مالی رو برای افراد خارجی مثلا ایرانیا خیلی راحت کرده، یه طرح خود حمایتی هم وجود داره مخصوص ایرونیای عزیز که می تونن با خیال راحت سرمایه خودشون رو در هر کاری که بخوان بریزن. متقاضی های این طرح می تونن مطمئن باشند که پولشون رو در جای مناسبی سرمایه گذاری میکنن و هرگز اونو از دست نمیدن.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

از روش‌های مهم مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق کار هست. این روش همیشه مورد علاقه متقاضیان مهاجرت بوده. برای اینکه از این روش بتونی استفاده کنی با گذراندن شرایط خاصی میتونی ویزای کار اتریش را دریافت کنی. این هم خوبه بدونی که دارندگان ویزای کار اتریش کارت ” قرمز سفید قرمز” اتریش و همچنین کارت “آبی” اروپا رو میتونند دریافت کنند. به طور کلی به دو روش میشه برای مهاجرتی کاری به اتریش اقدام کرد.

مهاجرت کاری به اتریش با پیشنهاد شغلی (Job offer)

یکی از اصلی‌ترین شیوه‌های مهاجرت کاری به اتریش، از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر هست. کشور اتریش هم مثل بسیاری از کشورهای اروپایی، وقتی اقدام به ارساال پیشنهاد کار میکند. در ابتدا این موقعیت شغلی به مدت سه ماه در کشور و بعد از آن سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی میشه. اگر بعد از گذشت این مدت فرد متقاضی یافت نشد. کارفرما پیشنهاد کاری رو برای خارج از اتحادیه اروپا ارسال میکنه. اما در کشور اتریش شرایط خاصی وجود داره که بر اساس آن، در صورتی که فرد خارجی متقاضی کار در کشور اتریش بتونه بیشتر از 70 درصد از امتیاز را از سیستم امتیازبندی کار اتریش دریافت کنه، میتونه بدون نیاز به آگهی کارفرما در موقعیت کاری خودش شروع به کار کنه. شرایط امتیاز بندی در ادامه گفته خواهد شد.

مهاجرت کاری به اتریش برای کارگر ماهر در شغل‌های کم درآمد

برای کارگران ماهر در شغل‌های کم درآمد، دولت اتریش شرایط و سیستم امتیازدهی فراهم کرده تا بتونند برای کار در اتریش اقدام کنند. شرایط کار به این شیوه به این صورت است که حتما فرد متقاضی باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما در اتریش دریافت کند، که در آن کارفرما حداقل حقوق قانونی استخدام رو پیشنهاد داده باشه. اگه فرد این پیشنهاد کاری رو بپذیره، از 90 امتیاز سیستم امتیازبندی، 55 امتیاز کسب میکنه. و به این صورت ویزای دوساله کار در اتریش برای فرد صادر میشه و اجازه‌ی کار داره. برای دریافت اقامت قرمز سفید قرمز به مدت دوسال، فرد باید بتون مدارک لازم بریا اثبات مهارت و توانایی خودش را ارائه بده. بر اساس قانون اتریش اگر کارفرمای مورد نظر به کارکنان خود پاداش یا اضاف کار بده موظف هست همین شرایط را برای افرادی که به این طریق استخدام شدند هم داشته باشه.
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

مهاجرت کاری با ویزای جستجوی کار (Job Seeker)

روش دیگری هم برای دریافت ویزای کار به اتریش وجود دارد. این روش درصد بالای موفقیت داره. این روش ویزای جستجوی کار است. ویزای جستجوی کار یک ویزای کار در اتریش به مدت 6 ماه است، که در آن متقاضی وارد کشور اتریش شده و در آنجا به دنبال کار می‌گردد. برای اخذ این ویزا فرد باید بتونه حداقل 70 امتیاز از جدول زیر کسب کنه و مدارک اثبات آن را برای اخذ ویزا به سفارت ارائه کنه. مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه ماری و سطح زبان از اصلی‌ترین موارد دریافت امتیاز هستند. در ویزای جستجو برای کار اتریش، اجازه ورود همراه وجود نداره و برای ورود همراه متقاضی ابتدا باید کار پیدا کنه. بعد از تبدیل ویزا به اقامت کاری میتوان برای ویزای همراه اقدام کرد.

جدول امتیاز بندی مهاجرت به اتریش

براساس امتیازبندی مهاجرت به اتریش، یکی از روشهای دریافت اقامت از طریق کار هست. با توجه به اینکه این روش کم هزینه است متقاضی زیادی داره. مهاجرت به اتریش از طریق کار به سه روش انجام میشه که عبارتند از :
 • دریافت اقامت دائم اتریش از روش کار (Permanent immigration)
 • اخذ اقامت کوتاه مدت اتریش
 • اخذ اقامت از روش مشاغل ثابت اتریش
به طور کل برای مهاجرت کاری به اتریش، متقاضیان باید اجازه کار از اداره مهاجرت این کشور دریافت کنند. همچنین این شرایط رو بوجود آورده تا افراد امکان درخواست ویزای جستجوی کار داشته باشن. در جدول زیر امتیازات لازم برای پروسه Job Seeker و Job Offer را می‌تونید ببینید: جدول امتیازات لازم برای پروسه job seeker:
امتیاز معیارهای واجد شرایط بودن این برنامه
حداکثر امتیاز: 40 شرایط و مهارت ویژه
20 امتیاز فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ در مقطع کارشناسی با طول دوره حداقل 4 ساله
30 امتیاز مدرک کارشناسی در رشته‌های: ریاضیات، رایانه، علوم پایه، تکنولوژی
40 امتیاز داشتن مدرک دکترا در رشته‌های فوق
20 امتیاز از 50000 یورو تا 60000 یورو تمکن مالی
25 امتیاز از 60000 یوور تا 70000 یورو تمکن مالی
30 امتیاز بیشتر از 70000 یورو
20 امتیاز فعالیت‌های پژوهشی و ثبت اختراع
20 امتیاز جوایز علمی شناخته شده
  جدول امتیازات لازم برای پروسه job offer:
امتیازها معیارها
حداکثر امتیاز : 20 تجربه کاری
2 تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ( هر یکسال)
10 تجربه 6 ماه کار در اتریش
حداکثر امتیاز : 10 مهارت زبان
5 مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1
10 مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2
حداکثر امتیاز : 20 سن
20 تا 35 سالگی
15 تا 40 سالگی
10 تا 45 سالگی
حداکثر امتیاز : 10 تحصیل در اتریش
5 فوق دیپلم در اتریش
10 کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اتریش
100 حداکثر امتیاز مجاز کل
70 حداقل امتیاز مورد نیاز
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش برای پرستاران

فارغ التحصیلان در رشته پرستاری می‌تونند درخواست ویزای جستجوی کار در اتریش بدهند. پرستاران برای پیدا کردن موقعیت کاری مناسب می‌تونند به سایت‌های زیر مراجعه کنند:
 • EURES Job Search
 • Jobnet Austria
 • Stepstone Austria
در حال حاضر پرستاری در اتریش مهم هست چرا که کشور اتریش اعلام کرده نیرو کار در زمینه های زیر نیاز دارد:
 • پیمانکاران ساختمان
 • پردازشگران داده ها
 • فارغ التحصیلان پرستاری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی قدرت
 • سقفدار
اگر برای پرستاری در آلمان میخواهی درخواست بدی باید این مراحب را طی کنی: رزومه تحصیلی ، خلاصه از سوابق کاری به انضمام یک قطعه عکس به همراه مدارک تحصیلی برای کارفرما ارسال کنید. بعد از آن اگر به مصاحبه کاری دعوت شدی، باید دقت کنید که از خود و سوابق کاری پیشین ارائه خوبی داشته باشید. رزومه شما باید به زبان آلمانی ارائه بشه. در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه باید برای ویزای کار در اتریش اقدام کنید.

مهاجرت به اتریش پزشکان

در گام اول برای مهاجرت پزشک به اتریش و یا برای گرفتن تخصص پزشکی در اتریش باید زبان آلمانی را در سطح بالایی آموخت. سطح زبانی مورد نیاز پزشکی سطح C1 است. بعد از آن معادل سازی و ارزیابی مدارک از طریق نهادهای دولتی و معتبر این کشور انجام میشه تا اجازه کار و یا گرفتن تخصص را داشته باشی. برای شروع کار پزشک خارجی در اتریش شرایط به این صورت هست که پزشک باید برای اعتبار سنجی و دریافت ویزای کار پزشکی اتریش در دانشگاهی که مجهز به ارائه دوره های مشابه در اتریش است از جمله دانشگاه های دولتی، دانشگاه های علمی کاربردی، کالج های دانشگاهی یا سایر موسسات تحصیلات تکمیلی اقدام کند. مدارک مورد نیاز در اعتبار سنجی یا معادل سازی پزشکی در اتریش شامل:
 • گذرنامه
 • اسناد حاوی دوره های آموزشی به طور مثال : برنامه درسی، کتاب های دانشجویی، گواهینامه های آزمون، مقالات پژوهشی و گواهی پایان دوره
 • مستنداتی که نشان بده دوره و درجه علمی کسب شده پایان یافته
 • بیانیه‌ای یا انگیزه نامه درباره فعالیت حرفه‌ای که می‌خواهید انجام دهید
برای دریافت اجازه کار باید اصل و کپی مدارک را ارائه کنید. مدارک شما باید به همراه ترجمه آلمانی و تاییدیه دادگستری وزارت امور خارجه باشه. بعد از معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش و تهیه همه مدارک لازم که گفته شد، دولت اتریش به فرد متقاضی، اجازه کار و همچنین اقامت میدهد و متقاضی موفق به اخذ ویزای کار پزشکی اتریش خواهد شد. شرایط برای مهاجرت دندانپزشکان به اتریش هم به همین شکل و مراحل است.
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک

کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک قوانین خاص خودشان را دارند. خوشبختانه ایرانیان بر اساس معاهده ایران با اتریش، اجازه خرید ملک در این را دارند. اما توجه داشته باشید اگر هدف شما اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش است، باید به سرمایه گذاری در املاک بپردازید یا در کنار خرید ملک امور دیگه‌ای مثل خود حمایتی یا طرح‌های تجاری را در اتریش شروع کنید تا منجر به اقامت شما بشه. چون تنها از طریق خرید ملک در اتریش به شما اقامت دائم داده نمیشه. اما اگر هدف شما کسب درآمد یورویی از روشی امن و در این کشور هست، خرید ملک در اتریش گزینه مناسبی است. در صورتی که در اتریش ملکی داشته باشید، شما همچنین می‌تونید ویزای توریستی اتریش را با سهولت بیشتری دریافت کنید.

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت از طریق تمکن مالی، اگر سرپرست خانواده بتواند درآمد ثابت ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود را ثابت کند، در واقع شرایط اخذ اقامت اتریش از روش توانایی مالی را دارد. این درآمد می‌تواند از طریق چهار منبع به اثبات برسد :
 • اجاره نامه ملک
 • سود سهام شرکت بورسی
 • سود سپرده بانکی
 • حقوق بازنشستگی
نیاز به توضیح است که مبلغ درآمد ماهیانه مشخص شده توسط شخص جهت یک سال، باید در حساب بانکی او در ایران قابل دسترس باشد. مثلاً برای اقامت دو نفر باید مبلغ زیر یا معادل ریالی آن در حساب سرپرست خانواده در ایران در دسترس باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی

دولت اتریش سالانه به 500 مورد تمکن مالی اجازه اقامت میدهد. در این شیوه با اثبات این که از تمکن مالی برخوردارید، میتونید ویزای سرمایه گذاری اتریش دریافت کنید. شرایط اجازه اقامت از طریق تمکن مالی:
 • اثبات دارای به ارزش 22000 یورو به ازای هر فرد از خانواده ( این مبلغ برای کودکان زیر 12 سال 10000 یورو هست.)
 • حداقل درآمد ماهانه برای خانواده دو نفره ۲۵۰۰ یورو
 • شرط حضور در اتریش برای ۶ ماه از سال، برای اخذ اقامت دائم بعد از پنج سال.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

از اصلی‌ترین شیوه‌های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری، روشی هست که متقاضی مهاجرت در آن، یک بیزینس جدید با هدف کارآفرینی و یا ایده خلاقانه شروع کند. یا شرکت موجود را خریداری کنه و با دادن ایده و تزریق سرمایه دوباره آن را راه‌اندازی کنه. در این روش‌ها که زیر مجموعه روش‌های کارآفرینی هستند. بیزینس پلن نقش خیلی مهمی در اخذ اقامت دارد. حداقل مبغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری 100 هزار یورو هست. با سرمایه کمتر مثل 35 هزار یورو هم میتوان در این کشور بیرینس شروع کرد، ولی این نوع مستقیما باعث اقامت نمیشه. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، فرد متقاضی باید حداقل 35 هزار یورو به حساب شرکت به عنوان سرمایه اولیه واریز کند. صرف هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حدود 2-4 هزار یورو هست و 35 هزار یورو برای مخارج شرکت در حساب شرکت قرار خواهد گرفت. نوع دیگری ازثبت شرکت نوع سهامی عام است که حداقل به 100 هزار یورو سرمایه اولیه نیاز دارد. البته در این نوع از شرکت‌ها سرمایه را می‌توان از فروش سهام به سرمایه گذاران تهیه نمود. ثبت شرکت با مشارکت عمومی روش دیگری از ثبت شرکت هست که در آن همکاری و مشارکت 2 یا چند فرد حقیقی یا حقوقی مورد نیاز است.
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

اقامت دائم در کشور اتریش از طریق ازدواج

بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی با تابعیت افراد از طریق ازدواج البته بسته به بعضی قوانین خاص خود موافقت می کنند. تابعیت دائم از طریق ازدواج در کشور اتریش به دو صورت انجام می شه، تابعیت اکتسابی که در صورت اراده شخصی افراد انجام می شه و یا تغییر تابعیت زن بر اثر ازدواج که مبتنی بر نوع ازدواج در کشور اتریش هست. عموما به دلیل مهم بودن قانون اتحاد خانواده در بسیاری از کشورها زن و شوهر باید دارای یک تابعیت باشند برای همین اگر زن ومردی بخوان با هم ازدواج کنن که دو تابعیت متفاوت داشته باشن زن مجبوره که متبوع تابعیت مرد قراربگیره و تغییر تابعیت بده. برای اخذ ویزای اقامت دائم از طریق ازدواج در اتریش هم این قانون صدق می کنه وگرنه زن از تمام امکانات و تسهیلاتی که به شوهر و فرزند می رسه به دلیل عدم تطابق تابعیت با شوهر محروم میشه. به طور کلی دولت هایی که تابعیت زن را بر اثر ازدواج قبول کردند اون رو در شرایط ضمن عقد و یکی از آثار ازدواج عنوان کردند اما بعد از طلاق یا فوت شوهر زن می تونه به تابعیت خودش برگرده و درعین حال اگر زن دارای تابعیت یک کشور دیگه باشه اما در کشور اتریش با یک شهروند مرد اتریشی ازدواج کنه دو تابعیتی می شه و تا زمان فوت مرد پایداره. زمانی که ازدواج بین یک مرد یا زن خارجی با مرد یا زن شهروند اتریشی اتفاق بیفته باید مدارک ازدواج دولتی خودشون رو به کنسولگری دولت اتریش ارائه کنند تا پس از گذراندن مدت زمان معینی پاسپورت فردی که به عقد شهروند اتریشی در آمده است به او تحویل بشه. البته لازم به ذکر هم هست که گاهی اوقات تبعیت از طریق خون اتفاق می افته بنابراین زمانی که شخصی که با تبعه اتریشی ازدواج کند صاحب فرزند شوند فرزند آنها تبعیت اتریشی خواهد داشت البته این موضوع به دلیل اینکه یکی از از افراد تابعیت اتریشی داشته باشه برای دولت اتریش محرز دونسته میشه.

ویزای خانوادگی اتریش

اگر همسر شما در حال حاضر در اتریش زندگی می کنه می تونید با اخذ ویزای اعضای خانواده به اتریش مهاجرت کرده و تابعیت اتریشی بگیرید ازدواج در اتریش با فردی که تابعیت اتریشی دارد چه زاده اتریش باشه یا نه تابع قوانین کشور اتریش خواهد بود.

شرایط ازدواج در اتریش

اولین و مهمترین شرط ازدواج در اتریش اینه که زن و مرد باید سن بالای 18 سال داشته باشن و بعد از ازدواج باید مدارک و اسناد شون هم باید طوری باشه که ثابت کنه که ازدواجتون سوری نبوده. ای مدارک شامل سند ازدواج و حتی عکس ها و ویدیو هایی مبنی بر ارتباط طرفین باشه که در صورت تایید این مدارک پس از مدت 6 سال دولت خودش تابعیت رو برای اونا صادر می کنه.

مدارک لازم برای ازدواج

 • گذرنامه و شناسنامه طرفین
 • فرم ثبت محل اقامت و اثبات اقامت
 • گواهی تاهل
 • گواهی طلاق ( در صورت داشتن همسر ) قبل از ازدواج
 • گواهی فوت همسر

مهاجرت به اتریش بدون مدرک زبان

مهاجرت به اتریش بدون مدرک زبان برای برخی شریاط تحصیلی قابل ارائه است. شرایط ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان به شرح زیر است: مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان
 • تکمیل نمودن فرم درخواست و ارائه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • متقاضی تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان باید ملیت خود را با استفاده از شناسنامه رسمی همراه، اسناد مسافرتی یا عکس ثابت کند.
 • ارائه نسخه‌های تایید شده برای دانشجویان بین المللی
 • ارائه مدارک تحصیلی متوسطه برای تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان در مقاطع تحصیلی دیپلم و کارشناسی
 • ارائه درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر و همچنین تکمیل نمودن فرم درخواست دانشگاه
 • برای ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را ارائه دهید
 • برای تحصیل در مقطع دکتری بدون مدرک زبان باید مدارک کارشناسی ارشد و یا معادل آن را ارائه کنید.
از جمله دانشگاه های معتبر کشور اتریش که ادامه تحصیل در آن ها بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد دانشگاه وین، دانشگاه زالتسبور و دانشگاه اینسبروک می باشند. تحصیل در رشته های تحصیلی مختلف این دانشگاه ها بدون ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی امکان پذیر می باشد اما دانشجویان بین المللی اگر مدرک زبان ندارند باید در دوره های زبان این دانشگاه ها شرکت نموده و پس از اخذ نمره قبولی مجاز به ثبت نام در این دانشگاه ها خواهند شد.

مدارک لازم جهت مهاجرت به اتریش

در متن پیش رو تمام شیوه‌ها با شرایط هر کدام را بررسی کردیم. با این حال در هیچ کدام از روش‌های گفته شده (به استثنا روش تولد، برای کودکان با والدین اتریشی) فرد بلافاصله تابعیت اتریشی را کسب نخواهد کرد. متقاضی باید مدت زمان مشخصی را در کشور اتریش زندگی کند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما از طریق ویزای تحصیلی نیز به صورت مستقیم نمی‌تونید تابعیت اتریش را دریافت کنید، بلکه باید ابتدا ویزای خود را به نوع دیگری، مانند ویزای کار، تغییر دهید تا بتونید روند اخذ تابعیت اتریش را آغاز نمایید. به طور کلی شما پس از 5 سال زندگی پیوسته در کشور اتریش، می تونید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید و مجموعاً پس از 6 تا 10 سال زندگی در اتریش می توانید تابعیت اتریش را داشته باشید. شرایط عمومی دیگری نیز برای اخذ تابعیت اتریش وجود دارد که در زیر ذکر شده است.
 • عدم ارتکاب جرم در اتریش یا خارج از آن
 • اثبات دارا بودن درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی
 • مهارت در زبان آلمانی
 • دانش کافی از سیستم دموکراسی اتریش
 • دانش کافی در زمینه تاریخ اتریش و ایالت های آن
 • عدم ایجاد تهدید بر علیه کشور اتریش
 

برای مهاجرت به اتریش چقدر پول لازم است

نمیتوان یک عدد مشخص برای مقدار پول مورد نیاز گفت. هر کدام از روش‌های مهاجرت، نیاز به تمکن مالی خود را دارد که در مقاله پیش رو آمده. برای آگاهی بیشتر از هزینه‌های مربوط به مهاجرت به اتریش میتوانید با پشتیبانان اپلای مورنینگ در ارتباط باشید.

مهاجرت به اتریش با اپلای مورنینگ

اگه شما هم بعد از مطالعه این مقاله و با تحقیقات کامل خودتون، همچنان دچار شک و تردید هستید، با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اپلای مورنینگ، با تخصص و تجربه خودشان، شما را به بهترین شکل، راهنمایی کنند. از ویژگی منحصر بفرد کارشناسای اپلای مورنینگ این هست که خیلی‌هاشون در کشور اتریش زندگی می‌کنند. زندگی می‌کنند و این یعنی بهترین فرصت که شما رو با اون کشور و مشکلات یا مزایاش آگاه کنند. خدمات اپلای مورنینگ، کاملا به صورت آنلاینه و سعی داره هم در هزینه و هم در وقت شما صرفه‌جویی کافی رو داشته باشه. اعتماد شما، سرمایه ماست. منتظرتون هستیم.  

سوالات متداول مهاجرت به اتریش

1.آیا مهاجرت به اتریش آسان است؟

روند مهاجرت به اتریش خیلی سخت نیست. در نظر داشته باشید برای مهاجرت به اتریش نیز همانند سایر کشورها به ویزا، اجازه اقامت، و کار نیاز دارید. کافی است برای دریافت ویزا درخواست بدهید. نگران نباشید در بیشتر مواقع اتریش درخواست‌های ویزا را قبول می‌کند.

2. به چند صورت می‌توان برای مهاجرت به اتریش اقدام کرد؟

کشور اتریش مهاجر پذیر است. اتریش دارای روش‌های مهاجرتی به نام کارت قرمز، کارت سفید، و مهاجرت کاری است. برای مهاجرت به اتریش باید واجد شرایط باشید. اگر خانوادگی به این کشور مهاجرت می‌کنید باید اعضای خانواده شما یک مجوز واحد برای کار و اقامت دائم در اتریش ارائه دهد.

3. زبان مردم اتریش چیست؟

آلمانی زبان رسمی اتریش و پیش‌نیاز مهم برای مهاجرت به این کشور است. کرواتی، اسلوونیایی، و مجارستانی نیز به عنوان زبان‌های رسمی گروهی از جمعیت‌های خودمختار این کشور استفاده می‌شوند.

4. برای دریافت ویزا یا مجوز اقامت دانشجویی اتریش به کجا مراجعه کنم؟

ویزای اتریش را تنها می‌توان قبل از سفر به اتریش از سفارت یا کنسولگری این کشور درخواست کرد. این نمایندگی، ویزا را برای شما صادر می‌کند. ویزا در کشور اتریش قابل‌تمدید نیست. به طور کلی هرگونه درخواست ویزا برای دانشجویان بین‌المللی باید از طریق نمایندگی این کشور تمدید شود.

5. چه زمانی باید برای درخواست مجوز اقامت تحصیلی در اتریش اقدام کنم؟ دریافت تایید نهایی چقدر طول می‌کشد؟

درخواست شما باید حداقل 3 تا 6 ماه قبل از ورود به اتریش ارسال شود. به خاطر داشته باشید به منظور قانونی کردن و ترجمه مدارک خود ممکن است مجبور شوید مقدمات مهاجرت را زودتر شروع کنید.

6. آیا می‌توان شهروندی اتریش را گرفت؟

در صورتی که به مدت 10 سال پیاپی در اتریش اقامت داشته باشید، می‌توانید برای دریافت حکم شهروندی این کشور دست به کار شوید. به خاطر داشته باشید در برخی از مواقع خاص می‌توانید زودتر از 10 سال درخواست خود را ارسال کنید. در ضمن باید الزامات را به طور کامل رعایت کنید، برای مثال نیاز به دانش زبان آلمانی را جدی بگیرید.

7. چطور برای مهاجرت شغلی به اتریش کار پیدا کنیم؟

با جستجو به صورت آنلاین می‌توانید شرکت‌ها و کارفرمایانی که در اتریش حضور دارند را پیدا کنید. در ادامه شرایط کاری مورد نظر آنها را بخوانید. بسیاری از شرکت‌های اتریش فرصت‌های شغلی را در وب‌سایت‌های خود فهرست می‌کنند. در ضمن می‌توانید آگهی‌های استخدامی در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های خدمات کاریابی اتریش را در اینترنت جستجو کنید.

8. در طول دوره تحصیل در اتریش می‌توان کار کرد؟

بله، در کشور اتریش شما به عنوان دانشجوی بین‌المللی می‌توانید اجازه اشتغال به کار دریافت کنید. البته این گواهی شغلی مجوزی معادل 20 ساعت کاری در هفته و بدون آزمون برای شما محسوب می‌شود. تنها کافی است کارفرمای شما درخواست مجوز استخدام شما را به سازمان مربوطه ارسال کند.

9. تحصیلاتم را در کشور اتریش به پایان رسانده‌ام. آیا امکان اقامت در اتریش و جستجوی کار وجود دارد؟

اگر پیگیر تحصیلات خود بوده‌اید و با موفقیت برنامه‌های آموزشی خود را به پایان رسانده‌اید، می‌توانید برای پیدا کردن کار در اتریش دست به کار شوید. برای مثال اگر مدرک دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد، و دکترا خود را از یکی از دانشگاه‌های دولتی اتریش، دانشگاه‌های علوم کاربردی، یا حتی دانشگاه‌های خصوصی این کشور دریافت کرده باشید، می‌توانید مجوز اقامت خود را به مدت 12 ماه در راستای جستجوی کار یا راه‌اندازی کسب و کاری در اتریش تمدید کنید. البته این درخواست شما باید تحت قانون اسکان و اقامت در اتریش صادر شود. برای مثال شما در طول اقامت خود باید از وسایل کافی معیشت، محل مناسب اسکان، پوشش بیمه درمانی، و سایر امکانات بهره‌مند باشید.

10. من مجوز اقامت خود به عنوان یک دانشجو را به مدت 12 ماه تمدید کرده‌ام تا به دنبال کار بگردم. آیا می‌توانم در این مدت شغلی را انتخاب کنم که با رشته و مدرک من بی‌ربط است؟

بله، طی این دوره نیز مجوز کاری با محدودیت 20 ساعت در هفته بدون آزمون بازار کار برای شما صادر می‌شود. در این حالت نیز کارفرمای شما باید درخواست مجوز استخدام شما را به سازمان مربوطه ارسال کند.

اینستاگرام اپلای مورنینگ تلگرام اپلای مورنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *