داستان اپلای مورنینگ

سلام من سعیدم.

اولین کسب و کار شخصی که باهاش رشد کردم دهچی هستش و دوساله که دارم تلاش میکنم تا روشی برای توسعه پایدار بین شهر و روستا به وجود بیارم و حالا دهچی یک تسهیلگر ارتباط بین تولید کننده روستایی و مصرف کننده شهری هستش، تا هم رونق اقتصادی روستایی و هم بهبود تغذیه شهری رو شکل بده.

آدمی مثل من که دنیاش دنیای کسب و کار و رویاش رویای حل چالش هاست، هیچ وقت نمی‌تونه سرجاش بشینه و هر روز سرش تو یه داستان جدیده! داستانی که این بار فصل اولش از مهاجرت دوستانم و چالش هایی که در این مسیر داشتن شروع شد.

وقتی تعداد دوستانم در خارج از کشور، داشت از تعداد دوستانم در داخل کشور بیشتر می‌شد، یه چراغ توی ذهنم روشن شد. شما دو دسته‌اید! یا می‌خوایید برید و نمی‌دونید از کجا شروع کنید و چیکار بکنید و یا شما رفتید و کلی تجربه دارین که خیلیا بهشون نیاز دارن.

گفتم که! من عاشق پیدا کردن مشکلات و خلق راه‌حل های احتمالی هستم. راستش وقتی دیدم که خیلی از شما برای ورود به کشور مقصدتون چقدر سوال بی‌جواب دارین و نیاز به یک بستری دارین که بشه بهش اعتماد کرد و خودتون به خودتون کمک کنین و مطمئن باشین که دلال‌ها و افراد سودجو اجازه ورود به این فضا رو نخواهند داشت و جواب‌هایی که دریافت می‌کنید کاملا درست و دقیق هستش، دست به کار شدم.

مجموع این جملات برای من تبدیل شد به اپلای مورنینگ.

پروژه ای که مدت هاست هر صبح که چشامو باز می‌کنم داره رشد می کنه تا که به این لحظه برسه و حالا من و آرش دوستم در حال حل یکی از بزرگترین چالش‌های مهاجران فارسی زبان هستیم تا با هزینه ای منصفانه خودشون به همدیگه مشاوره و خدمات بدن.

این اولین فاز پروژه اپلای مورنینگ هستش و رویای ما تسهیل ارتباط مهاجران فارسی زبان سراسر دنیاست.

سعید کاظم‌زاده