مهاجرت به مجارستان

مجارستان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. همه افرادی که اقامت مجارستان دریافت کنند، امکان سفر به بسیار از کشورهای اروپا را دارند و میتوانند زندگی و کار خود را آنجا بسازند. این یعنی مجارستان یک سکوی پرتاب عالی برای تمام متقاضیان مهاجرت است.

مشاوران ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

0 (0)
نگار ( مجارستان )
مهاجرت به مجارستان مهاجرت به مجارستان
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم)
تخصص:
انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت , پیدا کردن استاد
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد

صفر تا صد مهاجرت به مجارستان

اما چطور میشه اقامت مجارستان را دریافت کرد؟  برای اینکه از بهترین نحوه مهاجرت به مجارستان ، اطلاعات کافی دریافت کنیم. باید راههای مهاجرت به مجارستان را بررسی کنیم تا با توجه به شرایط خود، بهترین راه را انتخاب کنیم. اما راههای مهاجرت به این کشور چیست؟ در این مقاله به شیوه های مهاجرت به مجارستان میپردازیم.

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

متقاضیان زیادی از ایران، هر ساله برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان اقدام می‌کنند. نکته مهم برای اعزام دانشجو به مجارستان این هست که، دانشگاه‌های این کشور مورد تایید ایران هست و دانشجویان برای مقاطع مختلف میتونند اقدام کنند.

از مهمترین دانشگاه‌های مجارستان، دانشگاه فنی بوداپست از جمله دانشگاه‌های مطرح اروپاست که به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و مجاری تدریس دارد.

همینطور 5 تا از دانشگاه‌های این کشورجزو 400 دانشگاه برتر دنیاست. برای ورود به دانشگاه‌های مجارستان نیاز هست تا دانش زبان انگلیسی داشته باشی. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف مجارستان به شرح زیر هست:

 مقطع تحصیلیمدرک زبانهزینه تحصیلی به یورو
کارشناسیآیلتس 5.55000 تا 9500 یورو سالیانه
کارشناسی ارشدآیلتس 65000 تا 9500 یورو سالیانه
دکتریآیلتس 6.55000 تا 9500 یورو سالیانه

 

امکانات ویژه‌ای برای دانشجویان این کشور وجود دارد؛ دانشجویان در مجارستان میتونند از امکانات حق بیمه، خوابگاه دانشجویی و حساب بانکی برخوردارند.

برای ورود به کلیه مقاطع تحصیلی مجارستان حتما باید یک دوره یکساله در کالج بگذارنید. پس از قبولی در کالج بسته به امتیازی که دریافت می‌کنید، وارد دانشگاه‌های پزشکی یا فنی و مهندسی این کشور شوید.

در دوره یکساله با توجه به رشته مورد نظر خود، دوره‌های متفاوتی میگذرونید. گروه پزشکی درس‌های زیست، شیمی، آناتومی و زبان می‌گذرونند. رشته‌های فنی ، دروس ریاضی، مکانیک، رسم و درس فنی و زبان خواهند گذروند.

از معروفترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل دانشجوبان ایران میتوان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد:

دانشگاهرنکینگ THE سال 2021رنکینگ QS سال 2021
دانشگاه سملوایز401-500
دانشگاه اتووس لوراند601-800601-650
دانشگاه دبرسن801-1000521-530
دانشگاه پچ601-800651-700
دانشگاه زگد801-1000501-510

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از راههای مهاجرت به مجارستان سرمایه گذاری است. متقاضی مهاجرت به مجارستان با داشتن سرمایه لازم از طریق خرید ملک و خانه میتونه اقامت این کشور را دریافت کنه.

به منظور مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک، متقاضی باید سرمایه 200 هزار یورویی داشته باشه. با این مقدار سرمایه شما میتونید دو واحد آپارتمان در مجارستان خریداری کنید.

با خرید ملک و آپارتمان و کسب درآمد از محل اجاره ملک، نه تنها مجوز اقامت این کشور را دریافت میکنی بلکه سود درآمد مطلوبی خواهید داشت. بر اساس سود حاصل از خرید خانه و آپارتمان مهاجرت به مجارستان امکان پذیر هست.

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

شاید برای شما هم سوال باشه شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری به چه صورت هست؟ یکی از روش‌های مهاجرت به مجارستان، از طریق سرمایه‌گذاری است.

سرمایه‌گذاری در مجارستان یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به یک کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن هست. سرمایه گذاری در مجارستان یک فرصت طلایی است تا در کمتر از یک ماه به متقاضی، اقامت دائم اروپا اعطا بشه. با این ویزا شما میتونید آزادانه در اروپا کار و زندگی کنید.

این نوع سرمایه‌گذاری در مجارستان که نوع سرمایه‌گذاری‌های بدون ریسک محسوب میشه، شامل خرید یک اوراق قرضه بانکی به ارزش 300 هزار یورو، مربوط به کشور مجارستان هست. این مبلغ بعد از 5 سال بدون هیچ گونه بهره بانکی به فرد برگردانده میشه.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

از دیگر راه‌های سرمایه گذاری اما با پرداخت هزینه‌های پایین تر، ثبت شرکت در کشور مجارستان است. مجارستان  یک کشور با اقتصاد موفق هست که موجب جذب سرمایه گذاران خارجی از سراسر جهان شده.

پروسه ثبت شرکت مجارستان نیاز به حداقل 3 تا 4 ماه زمان هست و بعد از ثبت شرکت و اخذ مجوز یکساله و اقامت کاری مستلزم حداقل سرمایه 5000 یورو تا 50000 یورو برای شخص متقاضی خواهد بود. این مبلغ باید توسط فرد برای فعال نشان دادن شرکت و امور مربوط به آن هزینه بشه. مراحل ثبت شرکت در این کشور به شکل زیر است:

 • مرحله اول: نامگذاری شرکت، افتتاح حساب و ثبت مالیات
 • مرحله دوم: ثبت محل دفتر کار
 • مرحله سوم: طرح کامل از هدف و برنامه شرکت
 • مرحله چهارم : اخذ شماره مالیاتی و شماره تامین اجتماعی
 • مرحله پنجم: درخواست اقامت
مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

در  روش تمکن مالی در مجارستان برخلاف روش‌های دیگه سرمایه‌گذاری مثل ثبت شرکت، که نیاز هست افراد هزینه‌هایی را وارد کشور مقصد کنند. نیازی به انتقال پول به کشور مقصد نیست. در این شیوه متقاضی تنها با اثبات این که سرمایه کافی داره تا هزینه زندگی در خارج از کشور ایران را تامین کنه میتونه برای اخذ اقامت دائم اقدام کنه.

این روش یکی از سریعترین شبوه های مهاجرت به مجارستان به اروپا از طریق مجارستان هست. چوت با اقدام از این طریق فرد نیازی به ثبت شرکت و یا همچنین پرداخت مالیات در اروپا و یا استخدام نیروی کار ندارید.

در مهاجرت به مجارستان با تمکن مالی، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید و به همین دلیل یکی از بهترین روش‌های مهاجرت در بین عموم مردم شناخته شده. تنها مورد بسیار مهم در اخذ اقامت مجارستان از طریق تمکن مالی، این است که شما بتونید ثابت کنید به اندازه کافی درآمد در کشور خود و دارایی در کشور خود دارید .

برای اثبات این موضوع، باید بتونید سپرده بانکی، سند ملک، وجه نقد نیز به صورت سند ارائه کنید تا بتونید برای اخذ اقامت مجارستان اقدام کنید.

از مزایای اخذ اقامت مجارستان از طریق تمکن مالی میشه گفت این شیوه بدون ریسک‌ترین راه برای دریافت اقامت هست. چون در این شیوه سرمایه شما از کشور خارج نمیشه و در حساب خود باقی میماند.

این روش یکی از ساده ترین و در عین حال سریع ترین روش‌هایی است که فرد متقاضی می تونه به اقامت و سپس تابعیت دست پیدا کنه. افرادی که از این روش برای اخذ اقامت و تابعیت خود استفاده می کنند ، به راحتی و با اثبات مجدد دارایی خود در کشور خود می تونند اقامت خود را در مجارستان تمدید نمایند.

مدارک مورد نیاز اقامت مجارستان از طریق تمکن مالی

از مهم ترین مدارک به شرح زیر می باشند:

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه سند ازدواج
 • سند ملکی به نام شخص درخواست کننده
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار یک ساله
 • آدرس محل اقامت و شماره تلفن های تماس
 • ارائه پرینت انگلیسی حساب بانکی با موجودی و گردش حساب
مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار می توانند ویزای کار مجارستان را دریافت کنند. متقاضی مهاجرت کاری به مجارستان باید  پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای مجارستانی داشته باشد. اما در یافت کار در مجارستان هم مثل بسیاری از کشورهایا تحادیه اروپا ابتدا به فرد مجاری و بعد به اتحادیه اروپا پیشنهاد میشه. در ادامه مراحل دریافت ویزای کاری مجارستان را با هم مرور میکنیم:

 • کارفرمای مجارستانی باید این فرصت شغلی را به مدت سه ماه در کشور مجارستان و به مدت سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی کند.
 • اگر در طی این شش ماه نیروی کاری مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی از مجارستان یا اتحادیه اروپا پیدا نشد، کارفرمای مجارستانی می تونه با متقاضی خارج از اتحادیه اروپا قرارداد کاری امضا کند.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان مجارستانی یا انگلیسی، فرم تکمیل شده ویزای کار، دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای مجارستانی و قرارداد کاری معتبر از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار مجارستان است.
 • از مشاغل مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق کار میشه به مدیریت منابع انسانی، مدیر فروش، مهندسی کامپیوتر، مدیر شبکه، مدیر سئو، توسعه دهنده نرم افزار و حسابدار اشاره کرد.
 • متقاضیان برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار می تونند از طریق سایت ها و موسسه های کاریابی در مجارستان اقدام کنند.
 • یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به مجارستان از طریق کار، بالا بودن درآمد ماهانه در حدود 1350 یورو هست در حالی که متوسط هزینه های زندگی در این کشور در حدود 800 یورو می باشد.
مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

یکی از راه‌های مهاجرت به مجارستان از طریق دوره زبان است. مجارستان در مقایسه با کشورهای هم پایه خود در اتحادیه اروپا، طرفدارهای بیشتری برای ادامه تحصیل دارد. هر ساله دانشجویان زیادی از ایران برای تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف اقدام می‌کنند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان در مقاطع مختلف دانشگاهی، دوره‌های زبان و دوره‌های یکساله آماده‌سازی برای دانشگاه پر درخواست است. اما بین تمام شیوه‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور، مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان مسیر کم ‌هزینه‌تری نسبت به تحصیل در دانشگاه است. افراد میتونند در طول یکسال 2 بار برای ورود به این دوره‌ها درخواست کنند و از قبل برنامه ریزی کنند.

تحصیل در دوره‌های زبان در کشور مجارستان از مزایای فوق العاده ای برخودار هست که عبارتند از

 •  اولین مزیت این هست که همچنان کشور مجارستان به اتباع ایرانی برای این دوره ها ویزا صادر می کند.
 • اشخاص می تونند بدون ارائه مدرک زبان حتی (سطح پایین آیلتس) و صرفا با یک مصاحبه ساده پذیرش را اخذ کنند.
 • نوع ویزایی که برای این دوره صادر میشه، نوع D بوده و امکان تمدید و تبدیل آن به اقامت نیز هست.
 • این ویزا مولتی پل بوده و افراد می تونند با این ویزا در بین کشورهای حوزه شنگن نیز آزادانه رفت و آمد کنند.

عموم متقاضیان که از طریق کالج زبان مهاجرت می کنند، با هدف از پیش تعیین شده‌ای مثل ورود به دانشگاه یا ایجاد کسب و کار و یا ورود به بازار  اقدام به ثبت نام در این دوره ها می‌کنند. دوره‌های زبان معمولا هم زمان با دوره های دانشگاهی یعنی در ترم سپتامبر یا ژانویه آغاز میشوند. شما باید حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره اقدامات لازم برای اخذ پذیرش انجان دهند.

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان

در کنار همه ویژگی های خوب زندگی در مجارستان، از معایب زندگی در این کشور می توان به مواردی از جمله مشکلات مربوط به سفارت، سختی زبان مجارستانی، بالا بودن میزان مالیات بر ارزش افزوده و آب و هوا غیرقابل پیش بینی اشاره کرد.

واقعیاتی همچون هزینه کم زندگی، فرصت های بی پایان برای مسافرت، غذاهای خوشمزه و فراوان، حمل و نقل عمومی آسان و گسترده، مردم با فرهنگ غنی و مدارس خوب مجارستان؛ عواملی هستند که از مزایا و نکات مثبت زندگی در مجارستان به شمار می روند.

مهاجرت به مجارستان با اپلای مورنینگ

امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله مسیر مورد نظر خود را پیدا کرده باشی، اما اگر همچنان سوال‌های زیادی در سر داری میتونی آنها را با ما در میان بگذاری ، مشاوران و پشتیبانان ما شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

از ویژگی خوب کارشناسای اپلای مورنینگ این هست که خیلی‌هاشون در کشور مجارستان زندگی می‌کنند و این یعنی بهترین فرصت که شما رو با این کشور و مشکلات یا مزایاش آگاه کنند. خدمات اپلای مورنینگ، کاملا به صورت آنلاین هست و سعی داره هم در هزینه و هم در وقت شما صرفه‌جویی داشته باشه. این شغل ما نیست این یک همراهی دوستانه است.

 

سوالات متداول:

1 – برای مهاجرت به مجارستان از کجا شروع کنم؟
شناخت روش‌های مهاجرتی اولین گام برای مهاجرت به این کشور هست. بعد از آن باید شرایط و مدارک مهاجرتی شما بررسی بشه.
2 – بهترین راه برای مهاجرت به مجارستان کدام است؟

شرایط شخصی شما و ویژگی‌های شما در بهترین روش مهاجرت بسیار تاثیر داره. به طور تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان از بهترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است.

3 – آیا تمام هزینه‌های زندگی در مجارستان به پول مجاری هست؟

خیر شما میتونید هزینه‌های خودتو را با یورو هم پرداخت کنید.

4 – آیا تسلط به زبان مجاری از شرایط اصلی مهاجرت به مجارستان است؟

خیر، در حال حاضر امکان مهاجرت به مجارستان با داشتن مدرک زبان انگلیسی هم ممکن است.

5 – چطور ویزای تحصیلی مجارستان بگیریم؟

در ابتدا برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان باید اقدام کنید. گام دوم اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان است که برای استفاده بهینه از زمان و پول بهتر است با مشاورین این حوزه گفتگو کنید.

6 – مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟

ارائه کپی پاسپورت،  مدارک مربوط به دیپلم و سایر مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه آن‌ها ، ارائه ۳ توصیه نامه (اگر مورد نیاز دانشگاه باشد) ، ارائه انگیزه نامه  یا همان ارائه رزومه کاری، ارائه رزومه تحصیلی ، ارائه گواهی دانش زبان انگلیسی ، ارائه نامه پذیرش ، ارائه تمکن مالی و پرینت حساب بانکی ، ارائه بیمه نامه ، ارائه اجاره نامه ، ارائه نامه سلامت.

7 – هزینه نحصیل در کالج زبان مجارستان چقدر است؟

کالج‌های زبان هزینه های معادل با 4500 یورو تا 6000 یورو دارند.

 

اینستاگرام اپلای مورنینگ تلگرام اپلای مورنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *