مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلیس یکی از مقصدهای مهم برای کسانیست که میخواهند بقیه زندگی در شرایطی مطلوب در کشوری پیشرفته زندگی کنند. کشور بریتانیا هم به همین دلیل، سالانه مقصد هزاران مهاجر از سراسر دنیاست. این کشور برای کساییکه قصد تحصیل یا سرمایه گذاری دارند یک از بهترین انتخاب‌هاست. مهاجرت به انگلستان به ویژه بعد از جنگ جهانی دوم، در بین مردم جهان محبوبیت زیادی پیدا کرد. در سال 2019 حدود 6 میلیون نفر از ساکنین این کشور تابعیتی غیر انگلیسی داشتند. از این جمعیت 37% آن در شهر لندن ساکن بودند. که نشان دهنده محبوبیت این شهر هست. همچنین دانشجویان، بیشترین میزان مهاجران در این کشور را تشکیل میدهند.

مشاوران ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

0 (0)
پریسا (انگلیس) ( اسکاتلند )
مهاجرت به انگلستان مهاجرت به انگلستان
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم) , کاری (توسط خودم)
تخصص:
انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , پیدا کردن استاد
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد
5 (1)
ایمان ( انگلیس ) ( گلاسگو )
مهاجرت به انگلستان مهاجرت به انگلستان
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم) , کاری (توسط خودم)
تخصص:
انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت , مصاحبه کاری
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد

راه های مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان بدلیل داشتن شرایط اقتصادی مطلوب و کیفیت بالای زندگی و تحصیل، یکی از انتخاب‌های اصلی برای مهاجرت است. در بین انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان، مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از آسون‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌های مهاجرت هست، که موجب شده هرساله تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت کنند. از مهمترین راه‌های دیگه میشه به مهاجرت کاری ، سرمایه گذاری، مهاجرت به انگلستان از طریق تولد ، مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس به دو شکل ممکن هست:

  • ویزای تحصیلی، برای تحصیل در مدارس انگلستان که مختص افراد زیر ۱۸ سال هست
  • ویزای تحصیلی جهت تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور که مختص افراد بالای ۱۸ سال می باشد.

انگلستان علاوه بر داشتن دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان، دارای سیستم آموزش و پرورشی با استانداردهای بالاست که هر ساله بسیاری از والدین فرزندان خود را جهت تحصیل در مدارس انگلستان به این کشور می‌فرستند.

ازجمله دانشگاه‌های معتبر کشور انگلستان جهت تحصیل می‌توان به دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، کینگز کالج لندن اشاره کرد.

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

دوره‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان 3 تا 4 سال زمان میبره. برای گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی باید دوره دبیرستان را تمام کرده و مدرک دیپلم داشته باشی.

همینطور مدرک زبان از مهمترین فاکتورهای ویزای تحصیلی هست. مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به این مقطع عموماً نمره آیلتس ۶ یا نمره تافل معادل آن هست. برای تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان باید شهریه پرداخت کرد. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت هست.

اما به صورت میانگین باید سالیانه ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند برای تحصیل در این کشور به دانشگاه پرداخت کرد. البته به این نکته توجه کن که تحصیل در بعضی دانشگاه‌های برتر انگلیس هزینه بیشتری هم داره. به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آکسفورد شما باید حداقل 30 هزار پوند سالیانه شهریه پرداخت کرد.

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان قبل از هر چیز باید مدرک لیسانس داشته باشی. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 و یا معادل تافل آن خواهی داشت.

برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان دو راه وجود داره. یک اینکه شخصا سایت دانشگاه‌های انگلستان را در قسمت مربوط به رشته خود جستجو کنی. سپس پیش نیازهای مربوط به ارسال درخواست برای هر دانشگاه را مطالعه کنی و مدارکی را که دانشگاه در صفحه وب سایت خود ذکر کرده آماده کنی و یا اینکه برای ثبت نام و انتخاب دانشگاه با مشاورین اپلای مورنینگ گفتگو کنید.

از مهمترین مدارک برای پذیرش تحصیلی در انگلستان میشه به رزومه تحصیلی، انگیزه نامه، ریز نمرات ، نمره زبان و توصیه نامه اشاره کرد. در نظر داشته باش که حداقل نمره زبان تضمین کننده پذیرش شما در یک دانشگاه نیست؛ یعنی درصورتی‌که حداقل نمره آیلتس ذکر شده در صفحه دانشگاه 6.5 باشد و شما هم نمره آیلتس شش و نیم داشته باشی تضمینی بر پذیرش شما وجود نداره. چراکه برای پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان مانند دیگر کشورها علاوه بر داشتن حداقل‌ها، رزومه فرد بررسی خواهد شد و افرادی که نسبت به دیگر شرکت‌کنندگان رزومه قوی‌تر و مهارت‌های بیشتری از خود نشان بدهند شانس پذیرش بیشتری دارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بین 6000 تا 30000 یورو در سال به صورت میانگین هزینه خواهد داشت.

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

هزینه تحصیل در انگلستان

همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد، تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها دارای هزینه بیشتری هست. در کنار شهریه بالای دانشگاه‌ها، هزینه زندگی در این کشور نیز نسبتاً بالاست. البته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در انگلستان افراد می‌توانند برای دریافت بورسیه‌های مختلف اقدام کنند و شهریه دانشگاه و یا قسمتی از هزینه‌های زندگی خود را به‌واسطه بورسیه پوشش دهند.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان فرد متقاضی باید واجد شرایط درخواست ویزای دانشجویی باشه این شرایط عبارت‌اند از:

  • پذیرفته شدن دریکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی انگلیس
  • اثبات داشتن توانایی مالی جهت تحصیل و زندگی در انگلیس

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی انگلیس:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک اثبات تمکن مالی مانند گواهی حساب بانکی
  • نامه پذیرش از دانشگاه در انگلیس

اولین قدمی که باید جهت درخواست ویزای انگلیس برداری، گرفتن وقت از سایت VS Global است.

در این سایت از شما اطلاعاتی طی فرمی اخذ می‌شه. هزینه درخواست ویزا برای انگلیس 475 پوند هست که هزینه اخذ اطلاعات بیومتریک جدا از این مبلغ و 19 پوند است.

مرحله بعد رزرو وقت و پرداخت هزینه سفارت است. برای پرداخت هزینه درخواست ویزا می‌تونید به سایت‌های پرداخت ارزی مراجعه و هزینه را بپردازید. پس از انجام واریزی سفارت، در مرحله بعد باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در وقت تعیین‌شده توسط سفارت، به دفتر VFS مراجعه کنی.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان و کار حین تحصیل

دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور انگلیس اجازه کار به‌صورت پاره‌وقت در کنار تحصیل خود را دارند. دانشجویان مقطع کارشناسی تا سقف هفته‌ای 10 ساعت، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا سقف هفته‌ای 20 ساعت و دانشجویان دکتری تا ۳۰ ساعت در هفته می‌تونند در کنار تحصیل خود،کار کنند.

ویزای دانشجویی و اقامت پس از تحصیل انگلستان

در بسیاری از کشورهای اروپایی به دانشجویان پس از تحصیل، به مدت ۶ ماه الی 1 سال اجازه اقامت جهت جستجوی کار داده می‌شه. در کشور انگلیس هم درصورتی‌که دانشجویان پس از تحصیل خود موفق به پیدا کردن شغل بشوند می‌تونند جهت اخذ ویزای کاری اقدام کنند. توجه کنید که اخذ اقامت دائم از کشور انگلیس نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دشوارتر هست چراکه با اقامت قانونی بیش از ده‌سال، شما می‌تونید درخواست پاسپورت انگلستان را داشته باشید.

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

مهاجرت کاری به انگلستان

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به انگلستان، مهاجرت از طریق یافتن کار در این کشور هست. برای مهاجرت کاری به انگلستان، باید ویزای TIER 2 اخذ کنی. که لازمه‌ی گرفتن این ویزا، داشتن پیشنهاد کاری یا Job offer از یک شرکت معتبر انگلیسی می باشد. در این روش، کار فرما باید سالانه چیزی در حدود 25 تا 30 هزار پوند به متقاضی حقوق بدهد و از این میزان، فرد باید سالی 15 هزار پوند را در انگلیس سرمایه گذاری کند. در این صورت پس از 5 سال، اقامت دائم برای متقاضی صادر خواهد شد.

مهاجرت به انگلیس برای پزشکان

پزشکی یکی از محبوبترین رشته ها برای پذیرش در هر کشوری است. یکی از بهترین شرایط مهاجرتی برای پزشکان در سال 2021 در کشور انگلیس است.

صرف نظر از اینکه پزشک متقاضی کار در انگلیس، در چه بخشی کار میکنه. باید برای اخذ مجوز فعالیت، در شورای پزشکی عمومی در General Medical Council (GMC) عضو شده باشد یا عضو بشه. برای ثبت نام و عضویت پزشکان باید مدارک پزشکی ، مهارت‌ها و توانایی و تخصص پزشکی قابل قبول و همینطور مدارک زبانی بالا ارائه داد. اخذ مجوز از این سازمان به صورت آنلاین هست.

پزشک‌هایی که خارج از بریتانیا تحصیل کرده باشند و مدارک آن‌ها مورد تایید قرار گرفت، باید دوره کارآموزی خود را بگذرانند و بعد از آن ثبت نام خود را در GMC کامل کنند. افرادی که میخوان به عنوان پزشک عمومی مشغول به کار شوند باید در GP ثبت‌نام کنند برای اخذ مجوزهای لازم باید اصل مدارک ارائه بشه و برای تکمیل مراحل نیز نیاز به مراجعه حضوری شخص پزشک هست.

پزشکانی که در GMC ثبت نام میکنند باید آیلتس هفت و نیم ارائه دهند و یا در تست OBT نمره B کسب کرده باشند. تست OBT مخصوص کادر درمان و پزشکی در انگلستان است که از سال 2018 در حال اجراست.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری انگلستان دارای 5 نوع است که در ادامه آن‌ها رو بررسی می‌کنیم.

ویزای START-UP انگلستان

جهت اخذ ویزای Start-up در انگلستان ارائه یک طرح تجاری یا بیزنس پلن خلاقانه و نوآورانه الزامی است. طرح تجاری شما باید مورد حمایت دانشگاه‌ها یا مراکز تجاری حامی کارآفرینی قرار بگیره. علاوه بر این شما باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید (آیلتس حدود 6.5). میزان سرمایه‌ای که برای این نوع ویزا لازم دارید از صفر الی 50 هزار پوند متغیر می باشد و هر چه میزان سرمایه بیشتر باشه، احتمال جذب ایده و طرح شما توسط سرمایه گذار بیشتر میشه. این نوع ویزا 2 ساله صادر میشود و قابل تمدید نیست. برای تمدید اقامت، شما باید از طریق دیگری نظیر ویزای Innovator اقدام کنی.

ویزای INNOVATORانگلستان

برای اخذ ویزای Innovator نیز متقاضی باید یک طرح خلاقانه ارائه کنه که مورد حمایت مؤسسات مورد تایید انگلستان قرار بگیره. برای اجرای طرح نیز باید حداقل مبلغ 50 هزار پوند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنید. با این ویزا پس از 3 سال می تونید اقامت دائم انگلستان بگیرید. تفاوت این ویزا با ویزای استارت آپ، در اجباری بودن داشتن سرمایه 50 هزار پوندی هست.

ویزای TIER 2انگلستان

این ویزا برای افرادیست که مهارت خاص یا مدرک تحصیلی بالایی دارند. جهت اخذ این ویزا متقاضی باید پیشنهاد کاری با حقوق حدود 25 الی 30 هزار پوند سالانه، داشته باشید و همچنین در شرکتی که استخدام شدید، باید سالانه مبلغی در حدود 15 هزار پوند سرمایه گذای کنید. این ویزا 5 ساله است و پس 5 سال متقاضیان اقامت دائم انگلستان را دریافت می کنند.

ویزای SOLE REPRESENTATIVEانگلستان

این ویزا مختص متقاضیانی هست که قصد دارند شعبه‌ای از شرکت خود را در کشور انگلستان ثبت کنند. این افراد باید سالانه 0.5 میلیون پوند درآمد و 50% سهام شرکت را دارا باشند.

خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان نیز می تونید اقامت این کشور را اخذ کنید. در این ویزا نیازی به ارائه بیزینس پلن نیست. متقاضی در این شیوه باید مبلغ 2 میلیون پوند در اوراق قرضه سرمایه گذاری کنه تا بتونه این اقامت را دریافت کنه. این ویزا 3 ساله است که قابلیت تمدید 2 سال بیشتر هم داره. همچنین پس از 5 سال زندگی در کشور انگلستان می‌تونید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. اگر مبلغ سرمایه گذاری بیشتر باشد، مدت زمان 5 سال به 3 سال کاهش پیدا می کنه و می تونید زودتر اقامت دائم را اخذ کنید.

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه‌های اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج هست. برای دریافت این نوع اقامت، باید با فرد بریتانیایی و یا با فردی که اقامت دائم این کشور را داره ازدواج کنید. برای دریافت این نوع ویزا شما باید حد اقل 18 سال سن و دارای سلامت روحی باشید. همچنین فرد متقاضی نباید هیچگونه سو سابقه جرم و جنایت داشته باشد. فرد مقیم انگلستان نیز باید توان مالی جهت اداره زندگی 2 نفر را داشته باشد.

مهاجرت به انگلیس از طریق خرید ملک

به طور کلی یکی از روش‌های اصلی برای کسب اقامت و تابعیت خرید ملک است. خرید ملک در انگلستان یکی از پروسه‌های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری است. انگلیس هم مثل بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک به فرد خارجی را داده اما این شیوه منجر به اقامت دائم یا تابعیت فرد نمیشه. در برخی از معدود کشورهای اروپا مثل پرتغال یا یونان امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک وجود داره. بنابریان اگر به دنبال دریافت اقامت انگلیس هستی. در حال حاضر یکی از بهترین راه‌ها مهاجرت از طریق تحصیل هست که منجر به اشتغال و کسب درآمد پس از تحصیل میشه.

مهاجرت به انگلیس از طریق دعوت‌نامه

یکی دیگه از راه‌های مهاجرت به انگلیس دریافت دعوتنامه هست. هر کدام از شیوه‌های دعوتنامه تاریخ و اعتبار متفاوتی داره که باید به آن دقت کنید.

اما فرد حقیقی یا حقوقی که دعوتنامه را برای شما ارسال می‌کند باید صداقت را اساس گفته‌های خود قرار بده. برای مثال اگر فردی که برای شما دعوتنامه فرستاده و تمام مخارج شما رو به عهده گرفته، باید مبلغی را به عنوان ضمانت در حساب خود داشته باشه یا فیش حقوقی خودش را ارائه بده. در دعوتنامه انگلیسی موارد مورد نیاز ، اطلاعات کلی شناسایی و مدت زمان ورود خروج فرد هست که باید در دعوتنامه نوشته بشه.

انواع دعوتنامه عبارتند از:

دعوت نامه انگلیس از نوع خانوادگی

دعوتنامه انگلیس برای کار

دعوت‌نامه انگلیس از نوع تجاری

دعوت نامه انگلیس از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت

با مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت میتونید اقامت 3 ساله دریافت کنید. بعد از پایات سه سال میتونی این اقامت را به مدت 2 سال دیگه هم تمدید کنی. در نهایت بعد از گذشت 5 سال، برای اقامت دائم این کشور درخواست بدی. اگر قصد اقامت دائم و راه اندازی کسب و کار در این کشور هستی این مسیر بهترین گزینه هست.

وسایل مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس

برای خیلی‌ها که قصد مهاجرت به انگلیس دارند یک سوال گوشه ذهنشون هست. که برای مهاجرت به انگلیس چه وسایلی ببرم؟ از مهمترین چیزهایی که باید همرات باشه، مدارک تحصیلی و مدارک رسمی سابقه کار هست. همه مدارک، اصل و ترجمه آنها را همراه خود داشته باش و همینطور مدارک زبان مورد نیاز هم به همراه داشته باشید. به غیر از مدارک که بسیار مهم هستند. تنها چیزی که مهم هست، داشتن پول به اندازه کافی است چون هر چقدر هم که در چمدون وسیله بگذاری باز هم یک دوره محدود شما را تامین خواهد کرد. پس بهتره خیلی روی داشته ها از کشور مبدا حساب نکنی و بجای آن پول به اندازه کافی همراه داشته باشی.

ویزای انگلیس با اپلای مورنینگ

در کنار تمامی شرایط و قوانین مهاجرت به انگلستان، باید در نظر داشته باشید که اخذ اقامت دائمی این کشور اخیرا بسیار دشوار شده تا حدی که در اکثر موارد، دانشجویان خارجی از سراسر جهان، پس از اتمام تحصیل خود مجبور به بازگشت از این کشور می‌شوند. بنابراین با توجه به دشواری گرفتن اقامت دائم انگلستان، اگر هدف شما برای مهاجرت تنها گرفتن اقامت هست، بهتر است کشورهایی را انتخاب کنید که دارای قوانین ساده‌تر و مهاجرپذیر هستند. اما اگر هدف شما مهاجرت به انگلیس هست. برای بهینه گذراندن راه و صرفه‌جویی در زمان و هزینه، از طریق اپلای مورنینگ میتونید به مشاورین و پشتیبانان در انگلیس و ایران متصل شوید.

سوال‌های متداول در مورد مهاجرت به انگلستان

از چه راه‌هایی می‌تونیم برای مهاجرت به انگلستان اقدام کنیم؟
مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد از متداولترین شیوه‌هاست.
برای مهاجرت به انگلیس پرداخت چه هزینه‌هایی ضروری است؟
هزینه درخواست ویزا، هزینه ترجمه، هزینه ارزشیابی اموال، هزینه آزمایشات پزشکی و بلیط هواپیما از مهمترین هزینه‌های هست که برای مهاجرت به انگلستان باید پرداخت کنی.
برای ایرانی‌ها مهاجرت به انگلیس بهتر هست یا کانادا؟
انتخاب کشور مقصد کاملا سلیقه ای است. اما به طور کلی کشور کانادا مهاجرپذیرتر از کشور انگلیس هست. چون نیاز به افزایش جمعیت دارد برنامه مهاجرتی ساده تری دارد.
برای مهاجرت به انگلستان از کجا شروع کنم؟
برای مهاجرت به انگلیس باید ابتدا از روش ها موجود مطلع باشید و بعد بهترین روش با توجه به شرایط خود اقدام کنید.
بهترین روش برای مهاجرت به انگلیس چیست؟
شرایط شخصی هر فرد برای یافتن بهترین راه متفاوت هست. اما به طور کلی ویزای کار در انگلیس، تحصیل در دانشگاه‌ها و سرمایه گذاری از مطمئن‌ترین راه ها هستند.
اینستاگرام اپلای مورنینگ تلگرام اپلای مورنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *