مهاجرت به کانادا

یکی از محبوبترین کشورها برای مهاجرت، کاناداست همه ما یا قصد مهاجرت به کانادا رو داریم یا یکی رو میشناسیم که داره میره کانادا، این شنیدن ها انقدر زیاد شده که یادمون رفته کانادا یه جایی اون طرف دنیا تو یه قاره دیگس. اما چرا کانادا؟ چی کانادا رو برای مهاجرت انقدر محبوب کرده؟

چرا مهاجرت به کانادا؟

در سال 2015 کانادا در رده بزرگترین اقتصاد‌های دنیا رده یازدهم را در کل جهان دریافت کرد. این کشور با داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان در رتبه‌ای بالاتر از آلمان و آمریکا قرارداره و به دلیل رفاه زندگی در این کشور، یکی از محبوب‌ترین مقاطد برای کسانی هست که به دنبال آرامش و ثبات در زندگی هستند.

بر پایه آمار رسمی ارائه شده از سوی مرکز آمار کانادا در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۲۱۰ هزار ایرانی یا ایرانی‌تبار ساکن کانادا بوده‌اند. که به نسبت 5 سال قبل رشد جامعه ایرانی مقیم کانادا 34% افزایش پیدا کرده . اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا رو داری اول باید روش‌های مختلف آن را بررسی کنی تا بهترین راه با توجه به ویژگی‌های زندگی خودت را پیدا کنی.

مشاوران ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

0 (0)
الناز ( کانادا ) (کبک)
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط موسسه مهاجرتی)
تخصص:
cover letter , انگیزه‌ نامه (sop) , رزومه , پیدا کردن استاد
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد
0 (0)
سحاب ( کانادا ) (ونکوور)
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم)
تخصص:
cover letter , انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , ویزا , پیدا کردن استاد
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد
0 (0)
آرام ( کانادا ) ( اوتاوا )
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم)
تخصص:
cover letter , انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت
قیمت:
جلسه 30 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد
0 (0)
مونیکا (کانادا) ( سودبری )
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم)
تخصص:
cover letter , انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت , ویزا
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد

روش های مهاجرت به کانادا

خوشبختانه راه های زیادی هست تا یکنفر که قصد مهاجرت به کانادا رو داره به هدفش برسونه. اگر قصد رفتن به کانادا رو داری حتما یکی از راه‌ها شما رو به هدفت میرسونه. اما بعد از قطعی شدن تصمیمت برای مهاجرت به کانادا بهتر است برای دریافت جزئی‌ترین اطلاعات از شیوه مورد نظرت با مشاورین این حوزه صحبت کنی.

مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا

1 – مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

کانادا تفاهم‌نامه‌ اقتصادیی با کشورهای مختلف جهان امضا کرده که فضای اقتصادی مناسبی برای تاجران، سرمایه‌گذارها و کارافرینان بوجود آورده. دسترسی وسیع به بازارهای جهانی، اقتصاد با رشد پایدار و علاقه به کسب و کارهای کوچک و بزرگ در کانادا دلایلی هستند که دریافت ویزای سرمایه گذاری رو به یکی از مطمئن‌تریم راه‌ها برای مهاجرت تبدیل کرده. اقامت برای سرمایه‌گذاری در کانادا یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت دائم هست.

برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، شما و خانواده‌تان از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا بدون داشتن هیچ مدرک تحصیلی خاصی اقامت دائم می‌گیرید. در حال حاضر فقط از طریق استان کبک برای این راه میشه اقدام کرد. البته برای مهاجرت از روش‌های شبیه به این هم میتونی استفاده کنی مثل روش‌های کارآفرینی فدرال و استانی، ویزای استارتاپ، خود اشتغالی و Owner operator برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

اگر با برنامه‌ریزی دقیق سرمایه‌گذاری در کانادا را انجام بدی یکی از بهترین روش‌ها رو برای مهاجرت انتخاب کردی.

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، اقامت کانادا از طریق کارآفرینی نیوبرانزویک هست. در حال حاضر تنها برنامه کارآفرینی هست که قبل از ورد به کانادا اقامت دائم دریافت می‌کنی.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا

2 – مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا

استارتاپ را بطور کلی به کسب و کار به شیوه جدید می‌گویند.  اگر شما دارای یه استارتاپ هستید یا قصد تاسیس یک استارتاپ را داری و میخوای در محیطی تعاملی و خلاق کار کنی، این روش مناسب شماست. در شیوه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ شما باید یک ایده یا طرح جدید برای کسب درآمد در کانادا داشته باشی که پول ساز هم باشه. این ایده اگر مورد تایید یکی از مراکز رشد بیزینس در کانادا قرار بگیره شما میتونی برای اقامت کانادا درخواست بدی.

بطور میانگین بررسی ویزای استارتاپ شما بین 12 تا 16 ماه طول میکشه و هزینه‌ای حدود 1550 دلار کانادا خواهد داشت.

هر استارتاپی میتونه برای 1 تا 5 نفر ( یعنی 5 خانواده) درخواست ویزا بده و تا زمانی که درخواست ویزای دائم شما در حال بررسی باشه شما برای اقامت و اجازه کار موقت در کانادا هم میتونی اقدام کنی.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

3 – مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت (Owner Operator)

ثبت شرکت در کانادا یا Owner operator   یعنی فرد دارای یک واحد تجاری ای شرکت هست ( معمولا کمتر از 10 کارمند یا کارگر) و خود فرد مدیریت شرکت یا واحد تجاری رو بر عهده داره.

در مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، شما باید اول یک واحد تجاری در کانادا راه‌اندازی کنی و یا بخری. بعد به اداره کار کانادا اعلام می‌کنی حضورت برای ادامه کار این واحد تجاری ضروری هست. اگر اداره کار با درخواستت قانع بشه، برای شما نامه LMIA صادر میکنه. با این نامه شما میتونی به اداره مهاجرت کانادا تقاضای ویزای کار بدی. اگر اداره مهاجرت هم با تقاضای شما موافقت کنه، ویزای کار کانادا صادر خواهد شد. اگر متاهل هستی همسرت هم ویزای کار کانادا دریافت میکنه و اگر فرزند زیر 18 سال داشته باشی تحصیلانش در کانادا رایگان خواهد بود. این نکته را هم باید بگم که ویزای کار شما تنها مختص احد تجاری خودت هست ولی همسرت اجازه کار با کارفرماهای دیگه را خواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت (owner operator) در کانادا

1 – بدون نیاز به ارائه مدرک زبان

2 – امکان انتقال سرمایه به کانادا از طریق قانونی

3 – تحصیلات دانشگاهی الزامی ندارد.

4 – امکان تغییر شرکت/ واحد تجاری و یا خرید بیزینس دیگه بعد از ورود به کانادا ممکن هست.

5- داشتن ویزای توریستی برای فرآیند شروع کار الزامی نیست.

6 – سابقه سفر به حوزه شنگن مهم نیست.

7 – محدودیتی برای خرید استان ندارید و میتونید شهر را خودتون انتخاب کنید

8- بعد از راه‌اندازی بیزینس مستلزم اقامت در شهر خاصی نیستید و خودتون محل اقامت را انتخاب می‌کنید.

9 – مالک صدرصد بیزینس خودتون خواهید بود.

10 – کل خانواده بیمه درمانی تکمیلی دریافت خواهند کرد.

11- هموار شدن مسیر برای دریافت اقامت دائم کانادا

و ..

مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا

4 – مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

دولت کانادا به این موضوع آگاهی داره که مهاجرین نقش مهمی در چرخه اقتصادی کانادا دارند. به همین دلیل فرصتهای شغلی زیادی در اختیار افرادی گذاشته شده که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند. کانادا برای تامین نیروی کار ماهر خودش از سیستم اکسپرس اینتری استفاده کرده . اکسپرس اینتری از سال 2015 به اجرا در اومد. با این روش متخصص‌ها و صاحبان فن و مهارت میتونند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. طبق آخرین قرعه‌کشی اکسپرس اینتری در زیر شاخهCEC  حدود 27000 نفر اقامت دائم گرفتند! میشه گفت بیشترین تعداد مهاجرت‌ها به کانادا از همین برنامه اکسپرس اینتری انجام میشه.

ثبت‌نام برای اکسپرس اینتری کانادا محدودیت نداره. برای دریافت اقامت دائم فقط باید مدارکت رو کامل ارسال کنی، امتیاز بالا دریافت کنید و به سوالات مطرح شده پاسخ کاملی بدید.

برنامه‌های مهاجرتی موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه مهارت تجارت‌های فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)

هر کدوم از این برنامه‌های مهاجرتی شرایط مخصوص خودش را برای متقاضیان در نظر گرفته. که بصورت جدا میشه بررسی کرد.

5 – مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

مهاجرت از طریق برنامه استانی (PNP) در تمام استان‌های کانادا بجز کبک اجرا میشه. در این شیوه هر استانی در یک سال حداقل یکی از برنامه‌های مهاجرتیش مطابق با اکسپرس اینتری هست. این برنامه‌ها، برنامه استانی پیشرفته هستند. تمام استان‌های کانادا بجز کبک، کنار سیستم اکسپرس اینتری، نیروی کار موردنظرشو از بین متقاضیان مهاجرت زندگی وکار اون استان انتخاب می‌کنند. مهاجرت از طریق برنامه استانی هم براساس سیستم امتیازدهی کار می‌کنه.

6 – مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی کبک

برنامه استانی کبک برای مهاجرت به کانادا برنامه مجزای خودش را داره . استان کبک به طور کلی سه برنامه پذیرش مهاجر داره که شامل حرفه و تخصص برای کبک، خوداشتغالی در کبک، کارآفرینی برای کبک هست. برنامه سرمایه‌گذاری در کبک یکی از پرطرفدارترین شیوه‌ها بین سرمایده‌داران هست. اما سیستم امتیازدهی کبک از سیستم اکسپرس اینتری کانادا کاملا متفاوت هست و قوانین خودش رو هم داره.

7 – مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

این بخش مربوط به افرادی میشه که در زمینه هنر، ورزش و فرهنگ فعالیت دارند. (خوشحالیم یکجا به هنرمندان فکر شد!) این افراد باید سابقه بالایی در زمینه فعالیت خودشون داشته باشند. همچنین کسانی که در حوزه خرید و فروش دستگاه‌های کشاورزی و کار کشاورزی و باغداری تجربه دارند میتونند برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا اغدام کنند. البته باید سرمایه کافی برای پرداختن به حرفه خود و تمکن مالی برای تامین زندگی خود و خانواده را هم داشته باشند.

چه گروه‌هایی میتوانند درخواست ویزای خوداشتغالی برای اقامت کانادا بدهند.

هنرمندان : شامل افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر به خوداشتغالی رسیده‌اند. موزیسین‌ها، هنرمندان در رشته‌های مختلف، فیلم‌سازها و صنایع مانند این

ورزشکاران : ورزشکارها، مربی‌های ورزشی و همه فعالان عرصه ورزش هستند که در سطح بین‌المللی کاملا شناخته باشند.

کشاورزان : شامل افرادی که در زمینه کشاورزی (باغداری، کشاورزی، خرید و فروش دستگاه‌های کشاورزی) فعالیت کردند و میتونند با پرداختن به حرفه‌ای که دارند. خود و خانواده رو از لحاظ مالی تامین کنند.

8 – مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی (Job Offer)

اگر از کانادا کارفرمایی به شما پیشنهاد کار بدهد و شرایط لازم برای استخدام یک فرد خارجی را داشته باشد. یا به زبان ساده به اداره مهاجرت کانادا ثابت کند که به وجود شما در کانادا نیاز دارد و شخصی مثل شما در کانادا پیدا نکرده است آن وقت میتونید با داشتن جاب آفر و LMIA معتبر در خواست مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی بدید.

9 – مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیب

ویزای اسپانسرشیپ کانادا مخصوص اعضای خانواده فردی است که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شدند و یا حق شهروندی کانادا رو دریافت کردند. بعضی از شیوه‌های مهاجرتی مثل تحصیل یا سیستم اکسپرس انتری کانادا فرد امکان مهاجرت به همراه و فرزندانش را داره. اما! تفاوت اسپانسرشیب خانوادگی کانادا با بقیه شیوه‌ها در این است که امکان رسیدگی به درخواست سایر اعضای خانواده مثل والدین و بستگان هم وجود داره.

مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا

10 – مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از متداول‌ترین شیوه‌ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هست. در سال‌های اخیر تعداد درخواست‌ها برای تحصیل بسیار افزایش پیدا کرده و تقریبا هر جوونی به این نوع مهاجرت در حال فکر کردن هست. یکی از دلایل توجه به این شیوه درخواست ویزا، بدلیل قوانین منصفانه اون بعد از فارغ‌التحصیلی برای اخذ اقامت دائم هست.

حداقل شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی کانادا چیست؟

 • شهریه یک سال تحصیل در کانادا را داشته باش.
 • با تمکن مالی به سفارت اطمینان بده که هزینه یک سال زندگی را دارا هستی.
 • نمره زبان مورد نظر دانشگاه رو بگیر یا در دوره زبان دانشگاه شرکت کن.
 • برای کالج معدل بالای 12 و برای دانشگاه معدل بالای 13 داشته باش.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 11 – مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از راه‎های مهاجرت به کانادا ازدواج با شهروندان این کشور هست. اگر شما با یک فردی که اقامت دائم کانادا دارد ازدواج کنید بعد از ارسال درخواست برای اثبات حقیقی بودن این ازدواج به شما ویزای دائم کانادا تعلق میگیره.

فرایند رسیدی به درخواست ازدواج در کانادا 12 ماه طول می‌کشد. این به این معنی هست که آفیسر برای دادن ویزای دائم به قدرتمندی ویزای ازدواج عجله نمی‌کنه و تمام جوانب را برای حقیقی بودن این ازدواج بررسی میکنه.

12 – مهاجرت از طریق فرزندآوری

کانادا از سیستم خاک تبعیت می‌کنه. طبق این قانون هر کودکی که در کشور کانادا متولد بشه تابعیت کانادا رو داره و همینطور والدینش اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در کانادا

یکی از مهمترین دغدغه‌ها بعد از تصمیم به مهاجرت به کانادا، هزینه‌های زندگی ، مهاجرت و .. غیره است. بطور کلی هزینه زندگی در کانادا برای هر فرد بین 1500 تا 300 دلار کانادا هست. این اعداد متغیر است چون به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامت آنها بستگی داره. مثلا به طور کلی هزینه زندگی در تورنتو بیشتر از ساسکاچوان و ونکور بیشتر از تورنتو است.

 

 

برخی از هرینه‌های زندگی روزانه در کانادا عبارتند از:

بطری آب یک و نیم لیتری  …. حداقل 1.78 دلار کانادا

یک کیلو برنج  …. …………. .. 4.17 دلار کانادا

بطری شیر یک لیتری ………… 2.46 دلار کانادا

گوشت گاو یک کیلو ……… 18.01 دلار کانادا

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ونکوور  … 370614 دلار کانادا

تعرفه تاکسی  …….. ….  حدود 3.50 دلار کانادا

بلیط یک طرفه وسایل نقلیه شهری ……. حداقل 2.95 دلار کانادا

 

شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2021 به چه صورت است؟

دولت کانادا در ابتدای سال 2021 اعلام کرد که این کشور از سال 2021 تا 2023 بیش از یک میلیون و دویست هزارنفر مهاجر را خواهد پذیرفت. این یعنی درخواست حدود 40 هزارنفر هرسال پذیرفته خواهد شد. این اعلامیه چشم‌انداز روشنی برای کسانی‌ است که در اقدام به مهاجرت مطمئن هستند.

چه روشی مناسب من برای مهاجرت به کاناداست؟

بیش از 70 روش برای مهاجرت به کانادا وجو داره که مهمترین آنها در متن پیش رو گفته شد. اما اینکه چه روشی برای شما بهترین راه است نیاز به بررسی شرایط شما، توانایی مالی و توانمندی های شماست. ممکن است شانس اکسپرس اینتری در یک فرد بالا باشه در حالیکه همین روش هیچ شانسی برای فرد دیگه نداشته باشه بنابراین بهترین راه گفتگو با شما و رازیابی توانایی‌ها و پتانسیل های شماست. اپلای مورنینگ با در دست داشتم مشاوران حرفه‌ای میتونه همراه شما باشه برای ارزیابی و رسیدگی به مدارک و اطلاعات شما تا بهترین مسیر را به شما پیشنهاد بده و برای دستیابی هدف شما را همراهی کنه.

سوالات متداول برای مهاجرت به کانادا

1. چطور می‌توانم اقامت دائم کانادا را بگیرم؟

در راستای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید یا جزء یکی از دسته‌بندی‌های مهاجران کانادا محسوب شوید.

      دسته کارگران ماهر، دسته تاجران ماهر، دسته افراد مجرب شغلی، گرفتن ویزای کاری، مهاجرت از طریق افراد و اعضای خانواده خود. به منظور ثبت درخواست خود برای اقامت دائم کانادا باید از طریق مرکز اداره مهاجرت این کشور و دفتر پذیرش متمرکز آن دست به کار شوید.

  2. برای اقامت دائم کانادا باید به کجا مراجعه کرد؟

بیشتر درخواست‌های مربوط به اقامت دائم کانادا در مرکز رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی و دفاتر مرکزی پذیرش این کشور ثبت می‌شوند. در آخر توسط یک دفتر ویزای کانادا با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور فرد متقاضی این روند تکمیل می‌شود. در صورتی که با بررسی‌های لازم فرد متقاضی پذیرفته شود، به مدت 1 سال مجوز اقامت خواهد داشت. در غیر این صورت دفتر رسیدگی به ویزای کانادا بر اساس نواقص و کمبودهای فرد متقاضی از او می‌خواهد برای پردازش پرونده خود دوباره درخواست بدهد.

3. روند درخواست مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؟

زمان پردازش پرونده مهاجرت به کانادا به موارد زیر بستگی دارد:

      نوع درخواست مهاجرت (تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، و غیره)

      مرکز پردازنده پرونده، دفتر پذیرش مرکزی، یا دفتر ویزای کانادایی که درخواست خود را برای آن ارسال کرده‌اید

      الزام مصاحبه قبل از صدور گواهی مهاجرت شما

      درصد پیچیدگی پرونده شما

      درصد تکمیل بودن مدارک

      حجم پرونده‌های موجود در دفتر پذیرش مرکزی یا دفتر ویزای کانادا

به طور کلی نمی‌توان بازه زمانی مشخصی را برای شما تعیین کرد یا قول داد که به طور حتم در تاریخ معینی نتیجه مهاجرت شما مشخص می‌شود. در صورتی که وکیلی یا مشاور مهاجرتی زمان دقیقی را به شما قول می‌دهد نمی‌توان به او اعتماد کرد. به طور معمول تنها می‌توان زمان رسیدگی به پرونده شما را تخمین زد. در واقع هیچ کس نمی‌تواند زمان پردازش پرونده مهاجرتی شما را تضمین کند زیرا به طور معمول این زمان‌ها بدون اطلاع قبلی خواهند بود. هرگز سریع انجام دادن امور و قول‌های بی‌پایه و اساس را به اجرای صحیح روند مهاجرتی خود ترجیح ندهید. در انتخاب موسسه مهاجرتی خود به صلاحیت و توانایی آن توجه داشته باشید.

4. آیا می‌توانم والدین خود را به عنوان افراد تحت تکفل در درخواست ویزای مهاجرتی خود بگنجانم؟

خیر، شما تنها می‌توانید همسر یا شریک زندگی و فرزندانتان را به عنوان افراد تحت تکفل خود در درخواست مهاجرت تان ذکر کنید. البته در صورتی که بتوانید حداقل درآمد ضروری کانادا را داشته باشید، به تدریج واجد شرایط برای حمایت از والدین خود خواهید بود و می‌توانید آنها را به کانادا بیاورید.

5. آیا می‌توانم فرزندان بالای 22 سال خود را به عنوان افراد تحت تکفل در درخواست مهاجرت خود ذکر کنم؟

متاسفانه خیر. به منظور ذکر کردن فرزندان به عنوان افراد تحت تکفل باید فرزند شما زیر 19 سال سن داشته باشد. در ضمن اگر فرزند شما بالای 19 سال سن داشته و از نظر جسمی ناتوان و به حضور شما وابسته باشد، بنابراین می‌توانید او را به عنوان فرد تحت تکفل خود معرفی کنید.

6. آیا می‌توان با داشتن ویزای تحصیلی در کانادا ماند؟

در صورتی که ویزای تحصیلی شما به اتمام برسد از شما می‌خواهند کانادا را ترک کنید یا وضعیت خود را تغییر دهید. با انتخاب برنامه آموزشی دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی کانادا شما می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا زندگی کنید و به تدریج شغلی را برای پایان فارغ‌التحصیلی خود مورد نظر بگیرید تا بتوانید با اتمام دوره دانشجویی خود به عنوان یک فرد شاغل درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنید.

7. آیا به ویزای کار نیاز دارم؟

در صورتی که قصد دارید به صورت موقت و به منظور کار کردن، در کشور کانادا حضور داشته باشید، باید ویزای کار دریافت کنید. در واقع این ویزا ضروری است. در ضمن دانشجویانی که قصد دارند در محیطی خارج از دانشگاه خود کار کنند باید مجوز کار بگیرند.

8. چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که به طور معمول به 2 دسته اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم می‌شوند. علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا در راستای اقامت موقت می‌توانند از طریق کار، تحصیل، و بازدید این کشور دست به کار شوند. در غیر این صورت اگر قصد دارید اقامت دائم این کشور را بگیرید باید از روش‌های اکسپرس اینتری، پشتیبانی اعضای خانواده حاضر در کانادا، و پناهندگی یا زمینه‌های بشردوستانه اقدام کنید.

9. چطور در کانادا مستقر شوم؟

برای اقامت در کانادا باید مدارک لازم را در طول فرآیند مهاجرت آماده کنید تا سریع‌تر و راحت‌تر به نتیجه مطلوب برسید. قبل از ورود به کانادا باید چندین نکته را در نظر بگیرید. قوانین دولتی این کشور را بررسی کنید. از سیستم‌های بانکی آنها آگاه باشید و خودتان را از لحاظ مالی تامین کنید. از برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها مطلع باشید. حمل و نقل کانادا را در نظر بگیرید. سیستم‌های آموزشی را بررسی کنید. در مورد مواد غذایی و مسکن نیز اطلاعاتی کسب کنید. با دانستن این اطلاعات با خیال راحت می‌توانید در کشور کانادا مستقر شوید.

10. برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت به کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. در مرحله اول هزینه‌های درخواست به نوع مهاجرت و همچنین تعداد افرادی که برای مهاجرت اقدام می‌کنند وابسته است. شما باید ثابت کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود یا اعضای خانواده‌تان در کانادا را دارید. اگر یک وکیل مهاجرت انتخاب کنید باید هزینه‌ای بابت خدمات او نیز بپردازید. با این حال مشاوران مهاجراتی می‌توانند تضمین کنند که روند مهاجرت شما تا چه حدی نتیجه‌بخش است. هر یک وکلا و شرکت‌های حقوقی هزینه‌های متفاوتی دارند.

اینستاگرام اپلای مورنینگ تلگرام اپلای مورنینگ

1 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا

 1. تصویر کاربری محمد
  محمد گفته:

  با عرض سلام میخواستم بدونم چگونه میتونم با مشاوران شما ارتباط بگیرم تا سریعترین راه برای مهاجرت به کانادا رو بهم بگن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.