مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه خوب هست اطلاعات کاملی در مورد این کشور داشته باشی. کشور زیبای فرانسه در جنوب غربی اروپا قرار داره و با مساحت 643 کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ اروپا محسوب میشه. کشور فرانسه در همسایگی کشورهایی چون آلمان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، لوکزامبورگ قرار داره. با توجه به موقعیت جغرافیایی فرانسه، آب و هوای متنوعی در وجود دارد.

این کشور با جمعیتی بالغ بر 69 میلیون نفر، دومین کشور پر جمعیت قاره اتحادیه اروپا است. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و 88 درصد این کشور کاتولیک هستند و 12 درصد باقی سایر ادیان مانند مسلمانان، پروتستان و غیر میباشند.

شهر پاریس به عنوان پایتخت فرانسه، اصلی‌ترین شهر این کشور ست که مرکز اصلی تبادلات تجاری، فرهنگی و حتی سیاسی است. تنها شهر پاریس 25 درصد از تولیدات ناخالص کشور فرانسه را به خودش اختصاص داده. جمعیت این شهر با احتساب حومه آن، نزدیک به 12 میلیون نفر میشه. همینطور شهر پاریس لقب سبز ترین پایتخت اروپا رو به خودش اختصاص داده

0 (0)
بهروز (اتریش )
مهاجرت به اتریش مهاجرت به اتریش
نحوه مهاجرت:
تحصیلی (توسط خودم) , کاری (توسط خودم)
تخصص:
انگیزه‌ نامه (sop) , اپلای دانشگاه‌ها , رزومه , مصاحبه سفارت , مصاحبه کاری , ویزا
قیمت:
جلسه 40 دقیقه ای 13 یورو امکان پرداخت ریالی وجود دارد

شرایط مهاجرت به فرانسه

اگر شما فرانسه رو برای مهاجرت انتخاب کردید بهتره ابتدا تمام راه های مهاجرت به این کشور را بررسی کنید تا بهترین راه با توجه به شرایط خودتون رو انتخاب کنید. برای مهاجرت به فرانسه راه های متفاوتی وجود داره که قصد داریم همه آنها را در این مقاله با هم بررسی کنیم. امیدواریم در این راه کمک مفیدی به شما کرده باشیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از مرسوم‌ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه از طریق سرمایه گذاری است. فرانسه مثل بعضی از کشورهای پیشرفته اروپا، اقتصادی خوب و رو به رشد دارد.

همین امر موجب شده نظر سرمایه گذارهای خارجی رو به خودش جلب کنه. کشور فرانسه رتبه پنجم جهان را، از نظر سرمایه گذاری دریافت کرده. اگر شما هم  قصد سرمایه گذاری در یک کشور خارجی دارید میتونند فرانسه را انتخاب کنید.

متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری باید قبل از سرمایه گذاری شرایط اقتصادی و قوانین این کشور را بررسی کنند. به طور کلی فرانسه استاندارهای خوبی برای سرمایه گذاری دارد و افراد خارجی به راحتی میتونند وارد بازار تجاری این کشور بشوند.

تولید ناخالص داخلی فرانسه نزدیک به 2762 بیلیون دلار است. تعداد استارتاپ های موجود در این کشور نزدیک به 691000 شرکت است و همین موارد باعث شده تا فرانسه به یه اقتصاد برتر در جهان تبدیل بشه.

از شیوه های سرمایه گذاری در فرانسه میشه به ثبت شرکت، کارآفرینی و یا از طریق خرید ملک نام برد. البته متقاضیان مهاجرت از طریق ثبت شرکت در فرانسه در ابتدا باید ویزای 1 ساله فرانسه را دریافت کنند. این ویزا تا 5 سال قابل تمدید است و بعد می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست کنند.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

به طور کل، اگر قصد اقامت دائم فرانسه را دارید، باید به مدت 5 سال در این کشور زندگی کنید. در غیر اینصورت نمیتونید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در فرانسه جذاب و شنیدنی است. برای مهاجرت تحصیلی در فرانسه شما بدون مدرک زبان هم می‌تونید اقدام کنید . به این صورت که از طریق ثبت نام در دروه های زبان فرانسه ، امکان اخذ اقامت فرانسه وجود دارد.

تحصیل در این کشور رایگان است و با اخذ اقامت دائم فرانسه امکان ورود به کشورهای حوزه شنگن را به راحتی دارید. علاوه بر این کشور فرانسه بورسیه های متنوعی مثل محل سکونت و سبد معیشتی  به دانشجویان خارجی اهدا میکنه.

شرایط ویژه تحصیل رایگان در کشور فرانسه، تحصیل در دانشگاه‌های برتر فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در زمان کوتاه، این کشور را به مقصد محبوبی برای متقاضیان تحصیل تبدیل کرده است. برای دریافت پذیرش تحصیلی فرانسه نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارید.

انواع ویزای تحصیلی فرانسه :

  • ویزای کوتاه‌مدت: برای دوره‌های تحصیلی کمتر از ۳ ماه ( فرصت مطالعاتی و..)
  • ویزای موقت بلندمدت: برای دوره‌های تحصیلی بین ۳ تا ۶ ماه. برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت به کشور فرانسه از طریق دوره‌های زبان به شکل فشرده (intensive course) می‌توانید با ویزای موقت بلندمدت تحصیلی وارد این کشور بشید.
  • ویزای بلندمدت: برای دوره‌های تحصیلی بیش از ۶ ماه صادر می‌شه. این نوع از ویزای تحصیلی به‌عنوان اجازه اقامت در فرانسه تلقی می‌شه، این ویزا برای دوره‌های لیسانس ۳ ساله، فوق‌لیسانس ۲ ساله و دکترا ۴ ساله است.
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

اگر شما متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق کار هستید، باید بدونید که در ابتدا باید از یک کارفرمای معتبر دعوت نامه دریافت کنید. اما این هم مراحل خودش را داره که از این قرار هست؛ اگه یه پوزیشن کاری در فرانسه نیاز به نیروی کار داشت، کارفرما ابتدا باید تقاضای مربوطه را سه ماه در فرانسه آگهی کنه در صورت پیدا نشدن فرد مناسب ، مجددا دعوت به همکاری سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی خواهد شد.

در صورت پیدا نشدن فرد مناسب کارفرما میتونه از یک افراد خارج از اتحادیه اروپا دعوت به کار کنه. فرد متقاضی از طریق این دعوتنامه اجازه ورود به کشور فرانسه را دارد و بعد از گذشت ۵ سال می‌تونه برای اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام کند.

از مهمترین شرایطی که برای کار در فرانسه باید داشته باشید ؛ داشتن مدرک و تسلط کافی بر زبان فرانسوی و کسب دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبر است. از شرایط دیگه میشه به شرایط سنی، مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری اشاره کرد. اگر شما از این شرایط در سطح خوبی باشید، ویزای کار فرانسه میتونه بهترین راه مهاجرت به فرانسه باشه در ضمن در این روش هزینه های مهاجرت به حداقل میرسه.

افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار رو دارند و می‍خواهند  Blue Card  دریافت کنند. باید بدونند که برای دریافت بلوکارت داشتن مدرک زبان و همچنین مدرک فوق لیسانس و یا بالاتر برای اخذ کار و شغلی حرفه ای الزامی است. رسیدن به حقوق ۵۳ هزار یورو سالانه از الزامات دیگه هست.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

از دیگر روش ها مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج است. برای این روش شما باید با یک فرد فرانسوی الاصل و یا فردی که اقامت دائم فرانسه داره ازدواج کنید. البته کشور فرانسه به دلیل سو استفاده هایی که برای دریافت اقامت دائم در این کشور انجام شده، برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، شرایط و قوانینی در نظر گرفته تا افراد واقعی بودن ازدواج خود را ثابت کنند.

از جمله این شرایط چند سال زندگی مشترک با همسر است. در این نوع از ویزا ابتدا به فرد ویزای اقامت یکساله داده میشه که قابل تمدید هست و در صورتی که 4 سال از اقامت فرد بگذره، به متقاضی تابعیت کشور فرانسه داده میشه.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

سیستم دریافت تابعیت فرانسه از طریق تولد بر اساس قانون خون هست. یعنی تابعیت از طریق پدر مادر فرزند که تابعیت فرانسه دارند به کودک منتقل میشه. اما تحت شرایطی هم از طریق قانون خاک ( تولد در فرانسه) این نوع تابعیت داده میشه. طبق قانون فرانسه کودکانی که در این کشور متولد میشوند باید:

1- حداقل یکی از والدین در فرانسه متولد شده باشد. (این نوع تابعیت را سیستم خاک مضاعف می‌نامیم:  (Double jus soli)

2- اگر کودکی از والدین غیرفرانسوی در فرانسه متولد شد، تحت شرایطی تابعیت فرانسه می‌گیرد:

  • اگر ذر هنگام تولد بی‌تابعیت باشد.
  • در سن 18 سالگی، اگر از یازده سالگی حداقل 5 سال مقیم فرانسه بوده باشه.
  • بین 16 تا 18 سالگی نیز در صورتی که از یازده سالگی 5 سال مقیم باشه.
  • بین 13 تا 16 سالگی با درخواست والدین شخص، در صورتی که از 8 سالگی تا آن زمان مقیم فرانسه باشه.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای همراه

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای همراه به تنهایی باعث اقامت دائم در فرانسه نخواهد شد. اما میتونه شروع بررسی و سنجش شرایط این کشور برای زندگی باشه. اگر برای همراهی یکی از اعضای خانواده قصد ورود به فرانسه را دارید باید ویزای همراه دریافت کنید. با داشتن این ویزا شما میتونید به مدت یکسال در خاک فرانسه بمونید. بعد از اتمام ویزای همراه فرانسه بدون نیاز به بازگشت به کشور مبدا میتونید برای یک سال دیگه هم این ویزا رو تمدید کنید. برای تمدید این ویزا نیاز هست به اداره پرفکتور فرانسه مراجعه کنید. ویزای همراه را میشه برای 5 سال تمدید کرد.

اما با داشتن ویزای همراه شما اجازه کار و تحصیل در این کشور را ندارید. زیرا فرد متقاضی به سفارت تعهد داده تا هیچ فعالیت اقتصادی در این کشور نداشته باشه و هیچ گونه امکانات دولتی به او داده نمیشه. اما با داشتن این ویزا امکان تبدیل آن به ویزای دانشجویی ممکن هست.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا قانون تمکن مالی است. در سالهای اخیر اخذ اقامت و مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی متقاضیانی فراوانی داشته.

گرچه در گذشته افراد از شیوه‌های دیگه سرمایه گذاری مثل؛ ثبت شرکت و یا خرید ملک برای دریافت اقامت فرانسه اقدام می کردند. اما حالا روش تمکن مالی طرفداران بیشتری داره و با توجه به شرایط ساده‌ای که داره در کمترین زمان میشه براش اقدام کرد. دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی بدون نیاز به داشتن مدرک زبان خارجی و قابلیت تمدید قطعی و راحت، نسبت به سایر روش های موجود مورد استقبال بیشتری، از سوی متقاضیان قرار گرفته است. در روش تمکن مالی نیازی به خروج سرمایه از کشور نیست و متقاضیان دریافت اقامت از طریق تمکن مالی میتونند با احراز شرایط زیر اقامت خود حمایتی فرانسه را دریافت کنند.
در صورتی که سرپرست اثبات کنه ماهیانه 3 هزار یورو برای خود 1500 یورو برای همسر و 750 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال درآمد ثابت دارد. واجد شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی است.

این در آمد از چهار محل میتونه نشان داده بشه:

1 – سود سپرده بانکی

2 – اجاره نامه ملک

3 – حقوق بازنشستگی

4 – سود سهام شرکت ها با صورت دارایی

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی فرانسه در ابتدا برای سرپرست خانواده و همسر یک ساله و برای فرزندان زیر 18 سال، 5 ساله می‌باشد. بعد از 5 سال، اقامت والدین هم به اقامت 5 ساله یا دائم اتحادیه اروپا تبدیل می‌شه و بعد از آن طبق قوانین مهاجرتی فرد میتونه برای دریافت پاسپورت اقدام کرد.

مهاجرت به فرانسه با اپلای مورنینگ

اگه شما هم بعد از مطالعه این مقاله و با تحقیقات کامل خودتون، همچنان دچار شک و تردید هستید، با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اپلای مورنینگ، با تخصص و تجربه خودشون، شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

از ویژگی منحصر بفرد کارشناسای اپلای مورنینگ این هست که خیلی‌هاشون در کشور فرانسه زندگی می‌کنند. و این یعنی بهترین فرصت که شما رو با اون کشور و مشکلات یا مزایاش آگاه کنند.

خدمات اپلای مورنینگ، کاملا به صورت آنلاینه و سعی داره هم در هزینه و هم در وقت شما صرفه‌جویی کافی رو داشته باشه. . در اپلای مورنینگ تا رسیدن شما به هدف خود کنارتون هستیم. این شغل ما نیست این وظیفه ماست.

سوالات متداول

شرایط مهاجرت کاری به فرانسه چه چیزهایی است؟
برای مهاجرت کاری به فرانسه شما باید یک پیشنهاد کار از کارفرمای فرانسوی داشته باشید.
به چه دلیل مهاجرت به فرانسه محبوب است؟
اقتصاد پرقدرت، بازار کار عالی، سیستم آموزشی رایگان از دلایل جذابیت این کشور است.
بهترین شیوه مهاجرت در فرانسه کدام است؟
بسته به شرایط شما بهترین شیوه متفاوت است اما بطور کل یکی از بهترین شیوه ها مهاجرت تحصیلی به فرانسه است. زیرا تحصیل در این کشور رایگان است و بدون داشتن مدرک زبان و تنها با ثبت نام در دوره های زبان میتوان برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کرد.
بهترین شیوه سرمایه گذاری در فرانسه چیست؟
در حال حاضر میشه از تمکن مالی یا همان خود حمایتی نام برد .
اینستاگرام اپلای مورنینگ تلگرام اپلای مورنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *